Thermo-Quad


THERMO-QUAD - Mikroprocesorowy 4-kanałowy termometr do zastosowań różnych            Termometr dokomuje czterech niezależnych pomiatów temperatury w zakresie -40 stC do 100 stC. Czujniki temperatury wykonane są na przewodzie około 1 m - istnieje możliwość zastosowania przewodów o długości do 5 m, a nawet dłuższych, w z wiązku z tym rosną możliwości wykorzystania termometru do monitoringu różnych urządzeń.
Urządzenie stanowi termometr bez możliwości wykorzystania pomiarów do sterowania w procesach automatycznej regulacji, jednakże zainteresowanych proszę o kontakt, gdyż możliwe jest wykonanie urządzenia, które będzie posiadało na każdy kanał pomiarowy dwa kanały autoregulacji np: grzanie i chłodzenie.

             Ponadto możliwe jest wykonanie termometru wielopunktowego powyżej czterech czujników np: 8, 10, 12, 16, maksymalna ilość to 20, natomiast zainteresowanych większą ilością punktów niż 20 proszę o kontakt.

Sterownik po podłączeniu zasilania bez włączonego czujnika lub gdy w trakcie pracy czujnik zostanie wyłączony generuje komunikat o błędzie czujników "Err"


Bezpośrednio po podłączeniu czujnika mokroprocesor odczytuje dane z czujników podczas tej operacji wyświetlane są poziome kreski sygnalizujące przygotowanie do wyświetlenia wyników pomiaru

następnie wyświetlany jest pomiar, ale może się zdarzyć tak że pomiar we wszystkich 4 przypadkach jest identyczny wtedy należy zrestartować urządzenie poprzez odłączenie od zasilania na 1-2 sekundy. Aby uniknąć takiego przypadku należy na wyłączonym termometrze podłączyć czujniki a następnie włączyć zasilanie.

Urządzenie wygląda następująco:
                                                                                                                      
Wszelkie sugestie, spostrzeżenia oraz uwagi proszę słać na maila: link.

Copyright by mirekkon © 2010-2015                                                                                                                                                                                                                  FireFox 3.5